Bilirkişi Başvuru

Bilirkişilik hakkında her şey

Created with Sketch.

Bilirkişi Başvuru


ReklamReklam2018 yılında 6 Kasım ve 30 Kasım tarihleri arasında bilirkişi başvuru alındı. Bu tarihten sonra hiçbir bilirkişi başvurusu alınmamıştır.

Aldığımız son bilgilerle 2021 eylül gibi bilirkişi ilanı tarihleri netleşecek bu yıl alım gerçekleşecek.

 • Bilirkişi alımları genelde her yıl yapılıyordu ancak 2019 yılında bilirkişi alımı yapılmadı tarih nisan 2021 olduğu halde bilirkişi alımına ilişkin ilan yayımlanmadı. Yargıda Koronavirüse karşı alınan tedbirler hem tüm eğitimleri durdurmuş hem de bilirkişi ilanının açılmasını erteletmiştir. Bilirkişi başvuru tarihlerini geciktirmiştir. Ancak bilirkişi alımı başladığında sayfamıza mail bilgisini bırakan herkese mail gönderilecek ve haberdar edilecektir.

Bilirkişi olmak isteyen binlerce kişi bilirkişi temel eğitim sertifikası ve diğer eğitim sertifikaları(nitelikli eğitim sertifikaları)’nı binlerce lira ve zaman harcayarak temin ettiler ve sabırsızlıkla bilirkişi ilanını beklemekteler. Bilirkişi kurulları da bilirkişi olmak isteyenlerin bu sabırsızlıklarının tüm sebeplerini biliyor ve anlayışla karşılamaktadırlar.

Bilirkişi adaylarının iki tane bilgi alma yolu bulunmakta bunlardan birisi Bilirkişi Bölge Kurullarının web siteleri ikincisi ise bilirkişi kurullarının telefonlarıdır.

Bilirkişi olmak isteyenler bilirkişi kurullarının web siteleri sürekli ziyaret edip bilirkişi alım ilanını bir türlü göremedikleri için endişelenip ve web sitelere güvenmeyip bilirkişi kurullarını sık sık telefonla aramaktalar. Bilirkişi kurullarının dahili hatları ve hatta cep telefonları susmamaktadır. Hatta bazı kurulların telefonlarına bu yoğun aramalar nedeniyle uzun süre meşgulde kalmaktadır. Bilirkişi kurullarına meşgul olduğu için ulaşamayan bilirkişi adaylarının sabrı tükenmekte ve bilirkişi kurulu çalışanlarına sitem etmekte ve hoş olmayan diyaloglar yaşanmaktadır.. Ancak bu durumun sorumlusu ne bilirkişi olmak isteyenler ne bilirkişi kurulları çalışanları nede bilirkişilerdir.

Bilirkişi kurullarının çalışanlarının sabrı, hoşgörüsü ve çalışma azimleri için herkes adına teşekkür ediyoruz. Bilirkişi kurulları çağrı merkezi gibi sürekli telefonlara bakmakta ve ellerinden geldiği kadar herkese yardımcı olmaktadırlar. Hatta telefonlar nedeniyle kendi işlerini bile yapamadıkları olmaktadır.

Bilirkişi olmak isteyenlere tavsiyemiz telefonla sık sık aramamaları bilirkişi kurullarının web sitelerini takip etmeleridir.

Bizim web sayfamızdaki bilgilerin tamamı Bilirkişi Kurullarından ve Bilirkişi Daire Başkanlığından edinilen bilgilerden derlenip yayımlanmaktadır.

Bilirkişi Başvuru 2021
bilirkisi basvuru

Bilirkişi Adaylarının Telefonda En Çok Sorduğu Sorular ve Cevapları

Bilirkişi Adaylarının Bilirkişi olmak isteyen kişiler Bilirkişilik Bölge Kurullarına sürekli olarak aramakta ve “bilirkişi kurullarına başvurular ne zaman “, “bilirkişi başvuruları neden başlamadı”, “bilirkişi alımı yapılmayacak mı”, bilirkişi başvurusu 2020 de de açılmayacak mı?”, “bilirkişi başvuruları her yıl alınıyordu neden ilan açmadınız”, “bilirkişi olmak için temel eğitim sertifikası aldık diğer eğitim sertifikası aldık ama daha ilan bile çıkmadı çok mağduruz” Van, Trabzon, Diyarbakır Bilirkişi Kurulu Kuruldu biz nereye başvuracağız” Şeklinde birçok sorular sormaktadırlar. Bilirkişi olmak isteyenler kesin ve net cevap almadıkları için bilirkişi kurulu çalışanlarına sitem etmektedirler.

Hatta Bilirkişi Bölge Kurulu Listelerinde olan bilirkişiler dahi aramakta ve “bizde yeniden başvuru yapacakmıyız” sorusunu sormaktalar. Bizim aldığımız bilgiye göre Bölge Kurulu Bilirkişi Listesinde kayıtlı olanlar zaten kayıtlı oldukları için 2020 yılında bilirkişi olarak başvuramayacaklarıdır. Daha ayrıntılı yazacak olursak 1 – 11 Aralık 2017 tarihleri arasında başvuran kişilerin başvuruları 3 yıl geçerlidir. 1 – 11 Aralık 2017 bu tarihlerde başvuranlar şuanda bilirkişi listesinde aktif olarak yer aldıkları için bilirkişi portal üzerinden başvuru yapmak isteseler de başvuru yapamayacaklardır.


ReklamReklam


Bizde bu sorunlara çözümü için bu sayfayı oluşturduk. Bilirkişiliğe başvuracak adaylara başvurular başladığında e-mail atarak bilgilendirilme yapacağız. Bilgilendirme için üyelik istemiyoruz. Sitemize reklam koymuyoruz. Tek amacımız bilirkişilerin görevlerinin farkında olmaları ve bilirkişi kurullarının daha verimli çalışmalarını sağlamaktır. Yukarıdaki iletişim kutusunu doldurup bize gönderin bilirkişi başvuruları başladığında size e-mail gönderelim.

Başvurular başlamadan öğrenmeniz gerekenlere aşağıdaki düğmelerden ulaşabilirsiniz.

Bilirkişi Başvurusunda İstenen Belgeler  Bilirkişi Başvurusunun Tüm Aşamaları Sırasıyla Bilirkişi Başvurusu Sistem Üzerinden Nasıl Yapılıyor?

 

Yorumlar: 4

 1. Cengiz AKDAĞ dedi ki:

  Teşekkür ederiz

 2. Nurullah MARDİN dedi ki:

  Çok teşekkür eder başarılar dilerim.

 3. Mustafa ÇAKI dedi ki:

  Bu sistem sağlıklı çalıştırılabilirse ve zamanında muhataplar haberdar edilebilirse çok güzel. Tasarlayıp hayata geçirenlerin eline sağlık. Çok teşekkürler.

 4. adem coşkun dedi ki:

  Teşekkür eder, Hayırlı haberlerinizi bekleriz.

Yorumunuzu ekleyin