Bilirkişi Portaldan Başvuru Resimli Anlatım

Bilirkişilik hakkında her şey

Created with Sketch.

Bilirkişi Portaldan Başvuru Resimli Anlatım


ReklamReklam


2020 yılında bilirkişi başvuruları başladığında web sitemiz örnek bir başvuru videosu hazırlayacak ve başvuru nasıl yapılacağını adım adım anlatacaktır. Bu yüzden videomuzu izlemeden kesinlikle başvurunuz yapmayınız. Çünkü bilirkişi portal üzerinden sadece bir kez başvuru yapma hakkınız bulunmaktadır. Eğer eksik ve yanlış olarak bilirkişi portala veri girişi yaparsanız bazı hataların telafisi bulunmamaktadır. Örneğin portala yanlış belge yüklenildiğinde silinememektedir.

2018 yılında bilirkişi başvuruları için oluşturulan başvuru kılavuzunu fikir oluşması için aşağıda yayımlıyoruz.

Bilirkişi Başvuru Klavuzu Bilirkişi Daire Başkanlığı tarafından duyurulmuştur.

Bilirkişi başvurusu nasıl yapılıyor?

Başvurular sadece Bilirkişi Portal üzerinden yapılmaktadır. Bilirkişi Portal bir web sitesidir. Bu web siteye giriş yapılır ve internet ortamından bilirkişi başvurusu yapılır. Bilirkişi Portal’a giriş yapabilmek için e-imza veya Mobil imza gerekmektedir. Bilirkişi başvurusu yapabilmek için bilgisayarımızda bazı programlarında yüklü olması gerekmektedir.

Bilirkişi başvurusu yaparken ihtiyacınız olan bilgisayar programları windows bilgisayarlar için nelerdir?

Uyap Döküman Editörü

Google Crome

E-İmza’nızın çalışması için gerekli olan program. Her e-imza firmasının farklı programları olabilmektedir. Bu yüzden e-imzanızı satan firma ile iletişime geçip gerekli programları öğrenip bilgisayarınıza kurmalısınız.

java programı ( Bazı bilgisaylarda daha önceden yüklü olabilmektedir. Java programının da bazı sürümleri bilirkişi portalı desteklemektedir. Java’nın en az 7 sürümü olmalı daha yukarı java programlarıda çalıştırabilmektedir.

Bilirkişi başvurusu yaparken ihtiyacınız olan bilgisayar programları Mac bilgisayarlar için nelerdir?

Uyap döküman editörü

bilirkisilikbasvurukilavuzu

Bilirkişi Uyap ( Bilirkişi Portal ) Girmek İçin Gerekli Programların Tamamını Görmek İçin Tıkla

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin