Bilirkişi Uyap Sms Nedir?

Bilirkişilik hakkında her şey

Created with Sketch.

Bilirkişi Uyap Sms Nedir?


ReklamReklam


Bilirkişi Bölge Kurulu Listesinde yer alan bilirkişiler ” uyap sms bilgi sistemi ” ne dahil olduklarında çeşitli bilgiler bilirkişilere sms ile iletilmektedir.

UYAP SMS BİLGİ SİSTEMİ NEDİR? 

Adalet Bakanlığı, mahkeme kararlarının ve diğer adli işlemlerin SMS yoluyla ilgililerin cep telefonlarına ( AVEA, VODOFONE, TURK TELEKOM ve TURKCELL ) mesaj gönderilerek bilgilendirme yapma sistemidir.

UYAP SMS Bilgi Sistemi’yle avukatlar, vatandaşlar, ve bilirkişilerin hakkında dava açılması, icra takibi başlatılması, bilirkişinin şikayet veya ihbar edilmesi, duruşma tarihi gibi bilgileri adliyeye gitmeden cep telefonlarına gönderilen mesajlar vasıtasıyla öğrenebilmektedir. 

Uyap Sms Ücretli Mi?

Uyap sms servisi ücretli bir servistir. Sms başı 1.5 TL bir ücreti bulunmaktadır.

Uyap Sms Örnek Resim

Örnek Uyap sms resim

Bilirkişi Uyap Sms Servis ‘ini Nasıl Kullanabilirim?

UYAP Bilgi Sisteminde farklı paketler bulunmaktadır. Abone olunan paketin içeriğine göre de gönderilecek mesajlar değişiklik gösterecek ve paketlerin ücretleri de farklı olacaktır.

Bilirkişi Uyap Sms Servis Aboneliği Başlatmalı Mı?

Bilirkişiler bazı durumlarda şikayet edilmektedir. Şikayet edilen bilirkişiler için bilirkişi kurulları inceleme başlatabilmektedir. Bilirkişiler bu inceleme aşamasında dosyaya şikayet edilen sıfatı ile eklenebilmektedir. Bilirkişi eğer Uyap Sms servisi abonesi ise bilirkişiye sms gitmektedir.


ReklamUYAP BİLGİ SİSTEMİNDE YER ALAN ABONELİK PAKETLERİ

Pakete abone olmak için: TCKIMLIKNO TAM ABONE yazılarak 4060’a gönderilir.
Örnek mesaj: 11111111111 TAM ABONE
Eğer yalnızca dosyada kendinizle ilgili değişikliklerden haberdar olmak istiyorsanız abone olurken abone kodunun başına KISISEL ekleyiniz : TCKIMLIKNO KISISELABONE yazılarak 4060’a gönderilir.

Not: Abone olmak için; gönderilen mesaj içerisinde yer alan cep telefonu numarası ile, mesaj gönderilen cep telefonunun ilgili operatörde kayıtlı olduğu kişinin TC Kimlik numarasının aynı olması zorunludur. 

ÖNEMLİ UYARI :Herhangi bir pakete üye olduğunuz taktirde taraf olduğunuz dosyalarda yalnızca sizinle ilgili yapılan işlemlerde, bilgi mesajı almak istiyorsanız abone olduğunuz paket adının başına KISISEL yazmanız gerekmektedir. Aksi taktirde dosyada yer alan tüm taraflarla ilgili işlemlerde tarafınıza SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

Bilirkişiler Uyap Sms Kullanmalı Mı?
Uyap SMS Bilgi Sistemi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için resmi tıklayabilirsiniz.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin