Konkordato

Bilirkişilik hakkında her şey

Created with Sketch.

Konkordato Komiseri olmak isteyenlerin neler yapması gerektiğini, öğrenmesi gerekenleri, konkordato komiseri alımına ilişkin ilanı ve komiser başvurularının nasıl olacağını sizlerle paylaşacağız.Konkordato komiseri alımını ilk defa bu sene ( 2020 yılında ) Bilirkişilik Bölge Kurulları Yapacak.

Konkordato Komiserliği İlanı
  • 28 Eylül – 20 Ekim Tarihleri Arasında Konkordato Komiserliği Başvuruları Alınacaktır.
  • Konkordato Komiserliği Başvuruları Online Olarak Yapılacaktır. Yani internet sayfası üzerinden yapılacaktır. İnternet Sayfasında 28 Eylül Saat 00:00 tarihinde Vatandaş Portal Üzerinden başvurular alınacaktır.
  • 30 Ocak 2019 tarihinden önce alınan komiserlik eğitimleri, listeye kayıt için yapılacak başvurularda dikkate alınmayacaktır.

 

Konkordato Komiserliği Temel Eğitim Kitabı

Konkordato komiserliği temel eğitiminden istenilen faydanın sağlanması ve eğitimi kaliteli bir şekilde uygulanması amacıyla hazırlanmış bir kitaptır.
Konkordato olmak isteyen tüm ilgililerin kullanımına sunulmuştur. Toplam 275 sayfadan oluşmakta ve çok sade bir anlatımla yazılmıştır.
Bu kitap Adalet Bakanlığı tarafından hazırlatılmıştır.
Yandaki resmi tıklayarak yada aşağıdaki indir butonu ile kitabı pdf dosyası olarak bilgisayarınıza veya telefonunuza indirerek kullanabilirsiniz.

Kitabı İndir
Konkordato Komiserliği Kitabı 2020
Konkordato Yönetmeliği Güncel ( Konkordato Kanunu 2020 ) İndir

Konkordato Komiserliği Kanunu ve Yönetmeliği

30 Ocak 2019 tarihli ve 30671 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Konkordato Komiserinin Niteliklerine ve Alacaklılar Kurulunun Zorunlu Olarak Oluşturulmasına Dair Yönetmelik ile düzenlenmiştir. Yönetmelik, aynı zamanda alacaklılar kurulunun nasıl oluşturulacağı ile bu kurulun çalışma usul ve esaslarına dair düzenlemeler de getirmektedir.

Yandaki resmi tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ayrıca Aşağıdaki indir butonu ile de telefonunuza indirebilirsiniz.

Konkordato Yönetmeliği İndir

konkordato genelge 2019 2020
Konkordato Eğitimlerine ilişkin Genelge İndir

Konkordato Genelgesi

Temel Eğitimin Usul ve Esaslarına İlişkin 171 Nolu Genelge Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından imzalanmış ve yayımlanmıştır.

Yandaki resmi tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ayrıca Aşağıdaki indir butonu ile de telefonunuza indirebilirsiniz.

konkordato genelge 2019 2020 güncel
Konkordato Genelge indir

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin