Konkordato Komiserliği Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Bilirkişilik hakkında her şey

Created with Sketch.
Konkordato Komiserliği Başvuru Vatandaş Portal

Konkordato Komiserliği Başvurusu Nasıl Yapılıyor?


ReklamReklam


Başvurular 28 Eylül 2020 – 20 Ekim 2020 tarihleri arasında sadece vatandaş portal üzerinden online ( internet üzerinden ) yapılacak. Vatandaş portal üzerinden başvuru nasıl yapılıyor aşağıdan izleyebilirsiniz. .

Konkordato Komiserliği Başvurusu Yapacaklara Tavsiyeler

  • Bilgisayarınızda Mutlaka Uyap Döküman Editörü, Java 8, google crome ve e imzanızın düzgün çalışması için gerekli yazılımın kurulu olması gerekmektedir. Not bu yazılımları yüklerken bilgisayarınızın windows 34 bit mi 64 bit mi veya apple mac sürümüne mutlaka dikkat edin. Bilgisayarınız 32 bitse 32 bit olan programları yükleyin.
  • Konkordato Başvurusunda istenen tüm belgeleri taratıp hazırlayın. Konkordato komiserliğinde istenen belgeler başvuru yapmadan önce hazırlamanız işlerinizi kolaylaştıracaktır. Eğer tarayıcınız yoksa cep telefonu kameranızı kullanarak resimlerini çekip bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.
  • Konkordato başvurunuzu yaparken sadece bir tane bilirkişi kuruluna başvuru yapabilirsiniz. Vatandaş portal üzerinde başvuru yaparken sizden adresinizi girmeniz istenecek girmiş olduğunuz adresin bağlı olduğu bilirkişi kuruluna müracaat edebileceksiniz. Bu yüzden adresinizi seçerken doğru girmeye özen gösterin aksi olursa düzeltemezsiniz.
  • Vatandaş Portal Üzerinden evrak yüklerken ” Başvuru Formu” nu sadece bir defa yüklemenize izin verir. Yani özellikle başvuru formunu hatasız yüklemeye özen gösteriniz. Aksi taktirde başınız çok ağrıyabilir. Hatasız başvuru formu nasıl yüklenir? Aşağıdaki resim galerisinde adım adım anlattık.


Reklam
Reklam


 En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

  • Şuan aktif olarak komiserlik yapıyorum yeniden başvuru yapmam gerekiyor mu? Cevap: Evet. Bilirkişi Kurullarının şuan yaptığı konkordato komiseri alımından sonra listeler yayımlanacak ve yeniden başvuru yapmazsanız listelerde yer almayacak ve görev yapamayacaksınız.
  • Vatandaş Portal üzerinden başvurumu yaptım belgelerimi en son ne zamana kadar yüklemeliyim? Cevap: 20 ekim son gün olsa da uyapta sıkıntı olma ihtimaline karşın biraz daha erken yüklemeniz tavsiye olunur.
  • Vatandaş Portal’a girdim konkordato komiserliği başvurumu yaptım ancak hiçbir belge yüklemezsem ne olacak? Cevap: Eğer evraklarınızı eksik veya yanlış yüklerseniz bilirkişi kurulu başvurunuzu reddeder. Vatandaş Portal üzerinden Başvuru Formunu sadece bir kez yükleyebilirsiniz. Başvuru formunu mutlaka ve mutlaka e imzanız/mobil imzanız ile imzalayıp daha sonra vatandaş portal’a geri yükleyiniz. Fiziki olarak imzalayıp vatandaş portala yüklemeyiniz
  • Başvuru formunu e-imzasız olarak yükledim ve silemiyorum “Komiser Başvuru Formu” kısmını kullanıp yükleyemiyorum bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Cevap: Başvuru formunu yüklediyseniz silip yenisini yükleyemezsiniz. Ancak Vatandaş Portal üzerinde “komiser diğer belgeler”  kısmına komiser başvuru formunu yükleyebilirsiniz.
  • Konkordato Komiserliği başvurum kabul edilirse ne kadar süre komiserlik yapabilirim? Cevap: Bölge kurulu, listeye kayıt için aranılan şartların sağlandığını tespit ederse ilgiliyi üç yıl için Konkordato Komiseri Listesine kaydeder.
  • Evraklarımı vatandaş portala yükleyemiyorum neden olabilir? Cevap: Evraklar 10MB’tan küçük olmalıdır. Yükleyeceğiniz evrağın formatı udf, pdf, jpg, png, jpeg, image/jpg, image/jpeg, tif, tiff, JPG, JPEG, PNG, PDF, TIF, TIFF olmalıdır. 10 Megabayttan büyük dosyaları yükleyemezsiniz. 10 mb dan büyük evrakınız varsa bunların çözünürlüğünü veya boyutunu düşürüp yüklemeyi deneyebilirsiniz.


Reklam
Reklam


 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin