Konkordato Komiserliği Eğitimi

Bilirkişilik hakkında her şey

Created with Sketch.
Konkordato Komiserliği Eğitimi

Konkordato Komiserliği Eğitimi


ReklamReklam


Konkordato Komiserliği Nedir

Konkordato sürecinde kanunda öngörülen görevleri yapan Bilirkişi Bölge Kurulu tarafından görevlendirilen kişidir. Konkordato Komiserliğini hem kamu görevlileri hem serbest çalışan kişiler konkordato komiserliği eğitimi aldıktan sonra yapabilirler.

Konkordato Komiserliği Maaşı

Konkordato Komiserinin maaşını görevlendirmeyi yapan mahkeme takdir etmektedir. Yapılacak işin zorluğuna ve harcanacak mesaiye göre ücret takdir edilebilir.


Reklam
Reklam


Konkordato Komiserliği Eğitimi

Bilirkişi Daire Başkanlığının izin verdiği eğitim kuruluşlarının verdiği bir eğitimdir. Eğitimde işlenen müfredat tüm eğitim kuruluşlarında sabittir. Eğitim 36 saat sürmektedir. Bu eğitimler uzaktan eğitim değil yüzyüze eğitim şeklindedir (Pandemi Süreci Sonrası Değişmezse). Eğitimlere katılım zorunludur. 36 saat süren eğitimin 3 saatten fazlasına katılmadığınızda eğitim sertifikası ( Konkordato Komiserliği Sertifikasını ) alamazsınız ve eğitim kuruluşu hiçbir ücret iadesi de yapılmaz.

  • Not: Bazı kişiler Bilirkişi Daire Başkanlığının izin vermediği yerlerden  konkordato komiserliği eğitimi almakta ve sonra konkordato komiserliği başvuruları red edilmektedir. Bu nedenle 36 saatten az olan eğitimlere katılmayın ve izin verilmeyen eğitim kuruluşlarından eğitim almayınız.

Konkordato Komiserliği Eğitimi Sertifikası Veren Yerler?

Konkordato Komiserliği eğitimi veren yerler Bilirkişi Daire Başkanlığı tarafından belirlenmektedir. Bilirkişilik Sertifikası Vermek İçin Bilirkişi Daire Başkanlığının yetkilendirdiği eğitim kurumlarının güncellenmiş listesini isterseniz aşağıda görüntüleyebilir yada aşağıdaki link aracılığıyla bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Konkordato Komiserliği Eğitimi İçin İzin Verilen Eğitim Kurumlarının Tam Listesini İndir


Reklam
Reklam


Konkordato Komiserliği Eğitimi Veren Yerler
Konkordato Eğitimi Veren Yerler

Komiserlik Yapabilmek İçin Konkordato Komiserliği Eğitimi Almak Zorunlu mudur?

Evet Zorunludur. Bilirkişilik yapmak isteyen herkes ( Bazı Özel Durumdakiler Hariç) bu sertifikayı almak zorundadır. 

*Özel Durumdaki Kişiler: Medeni usul ve icra iflas hukuku, medeni hukuk, ticaret hukuku ile işletme, iktisat, maliye ve muhasebe alanında profesör veya doçent unvanına sahip olanlar komiserlik eğitiminden muaftır.


Reklam
Reklam


 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin